STRES, ZMĘCZENIE,
ZASTÓJ?

CZAS ZROBIĆ COŚ DLA SIEBIE

Masz wiele spraw na głowie, analizujesz, planujesz, decydujesz, spinasz tematy,
żonglujesz zadaniami, a wszystko pod presją czasu?
Za oknem dzień coraz dłuższy, ale zmęczenie i tak wciska ciało w fotel?

W natłoku obowiązków i niedokończonych spraw czujesz, że tracisz
kontakt ze sobą i z tym co dla Ciebie naprawdę ważne.
Zapomniałaś już, jak to jest cieszyć się i podchodzić do każdego
zadania czy projektu z lekkością i otwartą głową, pełną nowych pomysłów.

Jakby to było, gdybyś zatrzymała się na chwilę, odpuściła „muszę”, „powinnam”, „nie umiem” i zamiast nadmiernie analizować – wsłuchała się w swój wewnętrzny głos, stworzyła coś swobodnie, w przepływie i z dziecięcą radością?

Może czas zrobić sobie prezent i tym razem zadbać o siebie?
Oderwać się od codziennych zadań,
wsłuchać się w swoje potrzeby,
nakarmić zmysły i duszę?

Jeżeli… 

– czujesz zmęczenie, wypalenie w swoim życiu zawodowym i poszukujesz inspiracji,
– chcesz się zrelaksować i odreagować stres związany z życiem rodzinnym i biznesowym,
– potrzebujesz swobodnie wyrazić siebie w twórczy sposób i spojrzeć na siebie, swoje emocje
i wyzwania z innej perspektywy,
– lub chcesz po prostu przypomnieć sobie, jak to jest wziąć farby i pędzel w dłoń i zacząć malować dla czystej przyjemności…

…to

Zapraszam Cię na warsztat malowania intuicyjnego MINDFULART, na którym zanurzając się z uważnością w siebie i chwilę obecną, wymalujesz to, co Ci w duszy gra. Bez żadnych zasad, bez oczekiwań, bez ocen. Z przestrzenią dla Ciebie na eksperymentowanie, eksplorowanie i niczym nieograniczoną ekspresję.

Umiejętności malarskie i znajomość technik nie są tutaj potrzebne. Malowanie intuicyjne i korzyści jakie niesie są dostępne każdemu, kto odważy się chwycić pędzel w dłoń. Nie potrzebujesz żadnego przygotowania, wszystko, co potrzebne, jest już w Tobie.

Podczas zajęć wykonamy ćwiczenia wprowadzające w proces, które wykorzystują elementy praktyki uważności, ruchu intuicyjnego, kąpieli w dźwiękach. Dzięki nim namalujesz swój obraz na płótnie i zabierzesz go ze sobą.

Co zyskasz? 

Dowiesz się czym jest malowanie intuicyjne i jak je wykorzystywać samodzielnie, by:

– doświadczać więcej przepływu i radości w codziennych zadaniach,

– rozwijać twórczą postawę, a przez to być bardziej kreatywną w życiu zawodowym
i prywatnym,

– wsłuchać się w głos intuicji, a dzięki temu zyskać dostęp do wewnętrznej mądrości przez co łatwiej i swobodniej będziesz podejmować decyzje i działać.

Ponadto malując intuicyjnie możesz:

– wyrazić siebie w twórczy sposób, a przez to lepiej poznawać siebie, bardziej osadzić się w sobie, być bardziej uważną na siebie i swoje potrzeby,

– wzmocnić swoją pewność siebie, nabrać siły i odwagi do realizacji śmielszych pomysłów i planów,

– doświadczyć radości i satysfakcji z tworzenia, zrelaksować się i rozładować ciążące
w Twojej głowie i ciele napięcie.

Malowanie intuicyjne i uważność

Malowanie intuicyjne rozwija uważną świadomość i pogłębia zaangażowanie w chwilę obecną.

Malowanie intuicyjne jest szczególnym rodzajem nieformalnej praktyki medytacji. Prostym i wręcz namacalnym. Bycie zaangażowanym w proces twórczy to bycie w chwili obecnej. Taki rodzaj tworzenia, zwłaszcza w początkowej fazie, prowokuje do zaglądania w siebie, do przepływających myśli, pojawiających się emocji, do wrażeń poruszającego się ciała. Kiedy już wejdziemy w swój rytm – umysł, serce i ciało współgrają z uwagą całkowicie skupioną na tym doświadczeniu. Wszystko jest takie, jakie powinno być. Wszystko jest takie, jakie jest. Jesteśmy całkowicie zatopieni w tu i teraz.

W malowaniu intuicyjnym z jednej strony jesteśmy zaangażowani w działanie, w proces twórczy, a z drugiej obserwujemy co się wydarza w tu i teraz, co pojawia się na płótnie. Jesteśmy świadkami każdego pociągnięcia pędzlem. To tak jakby być w rzece, być dotykanym jej nurtem, doświadczać jej przepływu, a jednocześnie stać na brzegu i obserwować siebie w rzece.

Jestem Ola i pomagam kobietom odkrywać ich twórczą naturę. Jestem psychologiem, arteterapeutą i trenerem, nauczycielem Vedic Art z uprawnieniami do prowadzenia kursów I i II stopnia oraz o 6 Vedangach.

Wierzę, że każdy z nas ma naturalną potrzebę bycia twórczym. Wierzę też, że każdy z nas nosi w sobie źródło nieograniczonej twórczej mocy. Mocy wykorzystywanej nie tylko w działalności artystycznej, ale też w pracy, domu, relacjach, w tworzeniu własnego życia. Z doświadczeń własnych i uczestników moich warsztatów wiem, że intuicyjne, ekspresyjne, nieograniczone normami, kanonami i ocenami tworzenie może nas wspierać w zdrowieniu, zmianie i rozwoju.

INFORMACJE ORGANIZACYJNE

Kiedy?

piątek, 1 kwietnia 2022 roku,
godz. 18.00-22.00

Gdzie?

Ośrodek Rozwoju i Terapii „Do Źródła”
ul. Św. Kingi 5/1
Podgórze, Kraków

Ile miejsc?

Jest 6 miejsc.

Dołącz do nas!
Twoja inwestycja to 297 zł.

Przycisk przekieruje Cię na stronę sklepu

CENA ZAWIERA BILET WSTĘPU ORAZ WSZYSTKIE SPRZĘTY POTRZEBNE DO MALOWANIA (FARBY, PĘDZLE, PODOBRAZIE)

W innych słowach, w słowach Innych…

W warsztatach Oli uczestniczyłam dwa razy. Za pierwszym razem zanurkowałam w świat odczuć ze swojego ciała, za drugim razem spełniłam swoje marzenia! Na warsztacie malowania intuicyjnego nie tylko namalowałam na płótnie swój pierwszy obraz, ale i poczułam się jak prawdziwa artystka ze swobodnym dostępem do swojej wyobraźni i intuicji. Ani jedno, ani drugie nie byłoby możliwe, gdyby nie, z jednej strony, profesjonalne przygotowanie warsztatów, ale i otwartość, wrażliwość i empatia Oli. Jestem pewna, że to nie ostatni raz, kiedy wzięłam udział w zajęciach Ars Pro Anima!

Kasia

Wzięłam udział w warsztacie, by się odprężyć, zadbać o siebie i oderwać od codzienności. Dzięki zajęciom z Olą zrelaksowałam się, zyskałam większą swobodę. Teraz czuję, że mam szansę na inne realizowanie siebie. Na warsztatach panuje wyjątkowa atmosfera, otwartość i swoboda. Polecam te warsztaty każdej kobiecie, szczególnie tym zaganianym i zestresowanym.

Ewa

Podczas warsztatu przeżyłam głęboki proces oraz wiele różnych emocji. I chcę więcej! Czuję większą akceptację dla tego, co we mnie. Ola tworzy niezwykłą atmosferę, jest luz, spokój i otwartość; możliwość wyciszenia się, zanurzenia w sobie i płynięcia w tworzeniu. Warsztat polecam kobietom, które zmagają się z krytykiem i perfekcjonizmem, które chcą się bardziej otworzyć i akceptować siebie.

Magda

Dołącz do nas!
Twoja inwestycja to  297 zł.

Przycisk przekieruje Cię na stronę sklepu

FAQ

Nie, wszystkie materiały potrzebne do tworzenia będą zapewnione.
Potrzebujesz jedynie wygodny strój, który można pobrudzić.

Warsztat trwa 4 godziny.

Dobrze wziąć ze sobą strój „na cebulę”, który będzie wygodny i w razie czego nie będzie żal pobrudzić (będziemy malować farbami akrylowymi, które na tkaninach po wyschnięciu raczej się nie spierają) oraz obuwie na zmianę lub ciepłe skarpetki – tak, żeby było Ci jak najbardziej komfortowo. Weź ze sobą koc lub matę.

Tak, jednocześnie konieczne jest przesłanie zgłoszenia na adres: arsproanima@gmail.com

Dane do przelewu:
16 1910 1048 2756 0000 4051 0001
ARS PRO ANIMA Aleksandra Wołoszyn
Tytuł przelewu: MINDFULART – Kraków

KONTAKT