ŚWIATŁOCIEŃ – WARSZTAT
MALOWANIA
INTUICYJNEGO

Jakby to było każdego dnia iść przez życie:

– korzystając ze swojej kreatywności, intuicji, mądrości?

– z jasnym poczuciem tego kim jestem, z zaufaniem do siebie i odwagą do bycia sobą?

– ze świadomością swojej mocy i swojej wartości, z poczuciem, że poradzę sobie niezależnie od okoliczności?

– z lekkością, spokojem, radością realizując swój potencjał, swoje wartości, potrzeby i marzenia?

Jeśli właśnie za tym tęsknisz,
zapraszam Cię w przestrzeń światłocienia
– na warsztat malowania intuicyjnego. 

Umiejętności malarskie i znajomość technik nie są tutaj potrzebne. Malowanie intuicyjne i korzyści jakie niesie są dostępne każdemu. Nie potrzebujesz żadnego przygotowania, wszystko, co potrzebne, jest już w Tobie.

Światło i ciemność… 

…to plastyczna metafora, z bogatą symboliką i wieloma znaczeniami.

Podczas warsztatu rozumienie światła i ciemności inspirowane będzie pracami Carla Gustava Junga i za nim: interpretacjami baśni Clarissy Pincoli Estés – jako to co świadome i nieświadome.

Dopóki nie uczynisz nieświadomego świadomym, będzie ono kierowało twoim życiem, a ty będziesz nazywał to przeznaczeniem.
– Carl Gustav Jung

Ciemność – królestwo nieświadomości – skrywa m.in. wyparte, odrzucone i zapomniane części nas. Te elementy i treści psychiczne znalazły się tam przez normy społeczno-kulturowe, oczekiwania innych oraz nasze doświadczenia życiowe. Jest to obszar ukrytych emocji, pragnień i instynktów, których często nie jesteśmy świadomi w codzienności, ale które mają ogromny wpływ na nasze życie: zachowania, myśli, emocje i decyzje.

W ciemności kryje się też wiele potencjałów i możliwości rozwoju. To co nieświadome może być źródłem kreatywności, siły i mądrości, o ile zostanie (roz)poznane i zrozumiane.

Swobodne, spontaniczne malowanie jest prostą, łatwą, a przy okazji przyjemną drogą do poznawania, eksplorowania i oswajania swojej ciemności. Tę drogę oświetlać będzie światło naszej intuicji.

Miejsce gdzie spotyka się światło i ciemność: światłocień…  

…to przestrzeń:

– spotkania z całym sobą;
– poznawania siebie, odkrywania potrzeb, emocji, myśli, jak również własnej tożsamości, potencjału i zasobów;
– akceptacji jasnych i ciemnych stron, akceptacji siebie, takim jakim się jest;
– uzdrawiania, gojenia i transformacji: zranień, nieprzyjemnych emocji, niewspierających przekonań;
– odkrywania swojej pełni, przestrzeń autentyczności, spójności i wewnętrznej integracji;
– odzyskiwania osobistej mocy: mocy sprawczej, niezależności, mądrości, kreatywności i odwagi.

Praktyka, której doświadczymy podczas warsztatu wykorzystuje uważność, wizualizacje i malowanie intuicyjne.

O malowaniu intuicyjnym 

Moje podejście do malowania intuicyjnego jest czysto procesowe. Oznacza to, że istotny jest sam akt tworzenia, a nie efekt końcowy. Proces malowania jest lustrem różnych procesów i mechanizmów, w których funkcjonujemy na co dzień. Staje się przez to źródłem wielu informacji o nas samych.

Malowanie dla procesu jest drogą do poznania i zrozumienia siebie, a także drogą powrotną do Twojej twórczej natury.

Nie musisz umieć malować, żeby skorzystać z tego narzędzia. Obraz jest tylko środkiem do celu – umożliwia przemieszczanie się i pokonywanie drogi w procesie. Nie ma ocen, porównywania, oczekiwań, ani interpretacji obrazu – największą wartością malowania intuicyjnego jest eksploracja i doświadczenie siebie w procesie twórczym, a nie analiza efektu końcowego.

Malując intuicyjnie możesz:

 • wyrazić siebie – swoje myśli, emocje, intencje, pragnienia, a także historie i zdarzenia w zupełnie inny sposób,
  dzięki czemu popatrzysz na nie z innej perspektywy, a przez to łatwiej będzie Ci znaleźć odpowiedzi czy rozwiązania dla aktualnych wyzwań;
 • przyglądać się emocjom nie zanurzając się w nich po czubek głowy,
  dzięki czemu łatwiej będzie Ci je zrozumieć i poradzić sobie z nimi;
 • dać głos tym częściom Ciebie, które zostały odrzucone lub zapomniane w toku życia – w trakcie socjalizacji,
  co sprzyja wewnętrznej integracji, poczuciu spełnienia i bycia „bardziej sobą”; w tym co odrzucone można odkryć cenne i przydatne części nas;
 • ćwiczyć podejmowanie odważnych decyzji, wychodzenie ze strefy komfortu i poruszanie się w „nieznanym” i „nieprzewidywalnym”, a także przekraczać ograniczające schematy i przekonania,
  dzięki czemu odzyskasz poczucie osobistej mocy: mocy sprawczej, mocy samostanowienia i odwagi;
 • praktykować „wybieranie siebie”, docenianie siebie, zaufanie sobie,
  a przez to budować wspierającą relację z samą sobą i wzmacniać poczucie własnej wartości.

Odkrycia dokonane w trakcie spontanicznego, ekspresyjnego malowania przenikną inne aspekty Twojego życia. Przebudzona moc twórcza będzie Ci towarzyszyć w codziennym życiu. Zachęci do podejmowania ryzyka i sięgania po to, czego naprawdę pragniesz. Będziesz wiedzieć i czuć, że jest miejsce na wyrażanie tego, co Twoje i na inny, bardziej naturalny dla Ciebie sposób bycia.

O mnie

Jestem Ola i pomagam kobietom odkrywać ich twórczą naturę. Jestem psychologiem, arteterapeutą i trenerem, nauczycielem Vedic Art z uprawnieniami do prowadzenia kursów I i II stopnia oraz o 6 Vedangach.

Wierzę, że każdy z nas ma naturalną potrzebę bycia twórczym. Wierzę też, że każdy z nas nosi w sobie źródło nieograniczonej twórczej mocy. Mocy wykorzystywanej nie tylko w działalności artystycznej, ale też w pracy, domu, relacjach, w tworzeniu własnego życia. Z doświadczeń własnych i uczestników moich warsztatów wiem, że intuicyjne, ekspresyjne, nieograniczone normami, kanonami i ocenami tworzenie może nas wspierać w zdrowieniu, zmianie i rozwoju.

INFORMACJE ORGANIZACYJNE

Kiedy?

sobota, 15 czerwca 2024 roku,
godz. 11.00-15.00.

Gdzie?

Pracownia Ars Pro Anima
ul. Erazma Ciołka 35/71
Warszawa, Wola

Ile miejsc?

Jest 6 miejsc.

Dołącz do nas!
Twoja inwestycja to 250 zł.

Przycisk przekieruje Cię na stronę sklepu

CENA ZAWIERA BILET WSTĘPU ORAZ WSZYSTKIE SPRZĘTY POTRZEBNE DO MALOWANIA (FARBY, PĘDZLE, PODOBRAZIE 60×60 CM)

W innych słowach, w słowach Innych…

W warsztatach Oli uczestniczyłam dwa razy. Za pierwszym razem zanurkowałam w świat odczuć ze swojego ciała, za drugim razem spełniłam swoje marzenia! Na warsztacie nie tylko namalowałam na płótnie swój pierwszy obraz, ale i poczułam się jak prawdziwa artystka ze swobodnym dostępem do swojej wyobraźni i intuicji. Ani jedno, ani drugie nie byłoby możliwe, gdyby nie, z jednej strony, profesjonalne przygotowanie warsztatów, ale i otwartość, wrażliwość i empatia Oli. Jestem pewna, że to nie ostatni raz, kiedy wzięłam udział w zajęciach Ars Pro Anima!

Kasia

Wzięłam udział w warsztacie malowania intuicyjnego, by się odprężyć, zadbać o siebie i oderwać od codzienności. Dzięki zajęciom z Olą zrelaksowałam się, zyskałam większą swobodę. Teraz czuję, że mam szansę na inne realizowanie siebie. Na warsztatach panuje wyjątkowa atmosfera, otwartość i swoboda. Polecam te warsztaty każdej kobiecie, szczególnie tym zaganianym i zestresowanym.

Ewa

Podczas warsztatu malowania intuicyjnego przeżyłam głęboki proces oraz wiele różnych emocji. I chcę więcej! Czuję większą akceptację dla tego, co we mnie. Ola tworzy niezwykłą atmosferę, jest luz, spokój i otwartość; możliwość wyciszenia się, zanurzenia w sobie i płynięcia w tworzeniu. Warsztat polecam kobietom, które zmagają się z krytykiem i perfekcjonizmem, które chcą się bardziej otworzyć i akceptować siebie.

Magda

Dołącz do nas
Twoja inwestycja to 25
0 zł.

Przycisk przekieruje Cię na stronę sklepu

FAQ

Nie, wszystkie materiały potrzebne do tworzenia będą zapewnione.

Warsztat trwa 3 godziny.

Dobrze wziąć ze sobą lub mieć na sobie strój „na cebulę”, który będzie wygodny i w razie czego nie będzie żal pobrudzić (będziemy malować farbami akrylowymi, które na tkaninach po wyschnięciu raczej się nie spierają) oraz obuwie na zmianę lub ciepłe skarpetki – tak, żeby było Ci jak najbardziej komfortowo.

W Pracowni możesz napić się kawy, herbaty lub mieszanek ziołowo-kwiatowych.
Podczas warsztatu będziemy robić przerwy, jednak nie będzie przerwy lunchowej. Jeśli wiesz, że w tym czasie zgłodniejesz, weź ze sobą coś do jedzenia.

Tak, jednocześnie proszę o przesłanie zgłoszenia na adres: arsproanima@gmail.com

Dane do przelewu:
16 1910 1048 2756 0000 4051 0001
ARS PRO ANIMA Aleksandra Wołoszyn
Tytuł przelewu: Światłocień – Data – Imię i Nazwisko

KONTAKT