4-dniowe warsztaty odkrywania twórczej mocy w Tobie.

Vedic Art ŁÓDŹ – I lub II stopień

Jakbyś się czuła mogąc swobodnie tworzyć, w zaufaniu do siebie,
w poczuciu bycia wystarczającą, w przepływie?
Podążając za głosem intuicji, w oparciu o wewnętrzną mądrość realizować siebie?
Robiąc codziennie krok ku życiu autentycznemu, pełnemu pasji i spełnienia?

Może czujesz wewnętrzne wypalenie, dotychczasowa praca już nie daje Ci satysfakcji? W natłoku obowiązków i zadań do wykonania, czujesz, że omija Cię życie? Może Twój wewnętrzny krytyk sabotuje Twoje pomysły do tego stopnia, że nawet nie myślisz o ich realizacji? Praca, dom, praca, dom, dzieci, praca, partner, dom – dzień za dniem, kręcisz się w kółko?

 

Jesteś w przełomowym momencie, potrzebujesz zmian w swoim życiu, ale sama nie wiesz, jak zacząć?

 

Pragniesz odzyskać wiarę w siebie i wznieść się ponad własne ograniczenia? Pragniesz odnaleźć swoją drogę, poczuć, że sama tworzysz własne życie? Pragniesz wyrazić siebie bez żadnych reguł i ograniczeń? Jesteś zadowolona ze swojej pracy, realizujesz się w roli Mamy i Partnerki, ale coś woła, coś tęskni, coś drażni i pali w środku?

 

Jest jakiś głód do nakarmienia, pragnienie do ugaszenia,
pustka do wypełnienia?

Czy wiesz, że…

tworzenie jest naturą ludzkiego życia. Pamiętasz tę małą dziewczynkę, która tworzyła spontanicznie, z radością i pełnym zaangażowaniem, bez ograniczeń? Im była starsza tym więcej wymagano od jej tworzenia. Miało spełniać standardy i oczekiwania. Pojawiały się oceny i porównywanie z innymi. W miejscu spontaniczności pojawił się lęk, czy jest wystarczająco dobra, w miejscu przepływu – próba sprostania wymaganiom, a w miejscu radości – samokrytyka.

Dostęp do twórczej natury został utracony, ale teraz jest czas, by go odzyskać. Odzyskać siebie.

Wystarczająco długo żyłaś odcięta od swej twórczej natury. To czas, by pożegnać to, co już Ci nie służy i otworzyć się na nowe. Niezależnie od tego, czy chcesz tworzyć artystycznie, budować swój biznes, wprowadzać innowacje, zrealizować projekt możesz napotkać ograniczające Cię blokady. Blokady i ograniczenia nie pozwalają Ci dostrzec możliwości, które są w Twoim zasięgu.

Masz unikatowy zestaw cech, talentów i pasji – masz swoją misję do spełnienia. Świat potrzebuje Ciebie autentycznej i twórczej. Ty potrzebujesz siebie autentycznej i twórczej, by móc realizować swój potencjał i możliwości w świecie.

Jestem Ola i pomagam kobietom odkrywać ich twórczą naturę. Jestem psychologiem, arteterapeutą i trenerem, nauczycielem Vedic Art z uprawnieniami do prowadzenia kursów I i II stopnia oraz o 6 Vedangach.

Wierzę, że każdy z nas ma naturalną potrzebę bycia twórczym. Wierzę też, że każdy z nas nosi w sobie źródło nieograniczonej twórczej mocy. Mocy wykorzystywanej nie tylko w działalności artystycznej, ale też w pracy, domu, relacjach, w tworzeniu własnego życia. Z doświadczeń własnych i uczestników moich warsztatów wiem, że intuicyjne, ekspresyjne, nieograniczone normami, kanonami i ocenami tworzenie może nas wspierać w zdrowieniu, zmianie i rozwoju.

Zapraszam Cię na 4 dniowy, głęboko odżywczy proces twórczy.

Szczegóły warsztatów Vedic Art

Kiedy?

3 – 6 sierpnia 2023 roku
godz. 10.00-18.00

Gdzie?

Ginger Up Studio,
Próchnika 5,
Łódź

Ile miejsc?

Jest 5 miejsc.

O metodzie Vedic Art…

Pracujemy w oparciu o metodę Vedic Art, która otwiera drogę do siebie prawdziwego. Prawdziwego, to znaczy takiego, który istnieje poza nawykami, przekonaniami, ograniczeniami, poza narzuconymi z zewnątrz schematami, poza tymi działaniami, które są próbą spełniania oczekiwań nałożonych sobie samym i pojawiających się z zewnątrz.

Metoda działa poprzez wejście w twórczy proces działania. To głęboki proces, który przypomina nam, skąd jesteśmy i dokąd zmierzamy. Doświadczanie metody Vedic Art odbywa się poprzez malowanie – spontaniczne, ekspresyjne, intuicyjne, niewymagające żadnych umiejętności, znajomości technik, zdolności malarskich.

W Vedic Art nie chodzi o naśladowanie, odwzorowywanie rzeczywistości wizualnej, ale o otwarcie się na własne wnętrze i wyrażenie własnej indywidualności bez oczekiwań i wymagań. Liczy się akt tworzenia, doświadczanie, proces.

Powstające obrazy są wyrazem wnętrza twórcy zaangażowanego w proces działania, nie podlegają więc (i nie mogą podlegać!) niczyjej ocenie. Dzięki atmosferze pełnej akceptacji, ciszy i spokoju doświadczając 17 wedyjskich zasad, będziesz mogła odkryć, że umiejętność tworzenia jest w Tobie i możesz tworzyć takie życie, jakiego pragniesz.

Czytaj więcej o metodzie Vedic Art

BILET STANDARD

1300 zł

Cena zawiera bilet wstępu
na 4-dniowe warsztaty.

Zobacz, czego będziesz potrzebować:

Kupując Bilet Standard zaopatrz się w:

– komplet farb, najlepiej w większych rozmiarach, np. 100ml – polecam farby akrylowe, a nie olejne, ponieważ szybciej schną – kolory dowolne

– 9 podkładów do malowania różnych rozmiarów; mogą to być podobrazia (czyli zagruntowane płótno naciągnięte na blejtramy), tablice malarskie (płyta pilśniowa z naklejonym zagruntowanym płótnem), panele malarskie (sprasowany papier z naklejonym zagruntowanym płótnem). Zasadniczo większość farb akrylowych daje możliwość malowania na płótnie, papierze, drewnie, metalu, tworzywach sztucznych, desce, kartonie, płytach wiórowych, itp. Ze względów praktycznych najbardziej polecam podobrazia – mają zagruntowane białe płótno i można je od razu powiesić na ścianie, bez potrzeby oprawiania ramami.

– pędzle, pojemnik na wodę, paleta, ołówek, papier, ubranie, które można pobrudzić

– wszelkiego rodzaju materiały, z których można wykonać faktury: koraliki, kamienie, piasek, ryż, brokat, gips, sznurek, guziki, piórka, muszle, klej, gazety – co przyjdzie Ci do głowy i będzie pod ręką

W razie wątpliwości lub problemów ze skompletowaniem sprzętu, napisz lub zadzwoń do mnie.

Przycisk przekieruje Cię na stronę sklepu

BILET COMFORT

1650 zł

Cena zawiera bilet wstępu oraz
potrzebny na warsztaty sprzęt.

Zobacz, co wchodzi w skład wyprawki:

Kupując Bilet Comfort otrzymujesz:

– komplet farb akrylowych;

– 9 podobrazi w różnych rozmiarach;

– komplet pędzli syntetycznych i inne narzędzia do nakładania farb oraz paletę;

– do wykorzystania na miejscu pojemniki na wodę, papier, ołówki, wszelkiego rodzaju materiały, z których można wykonać faktury: koraliki, kamienie, piasek, ryż, brokat, gips, sznurek, guziki, piórka, muszle, klej, gazety.

Przycisk przekieruje Cię na stronę sklepu

  • doświadczyć, zrozumieć i rozprawić się z blokadami i ograniczeniami, które utrudniają Ci tworzenie, a przez to stworzyć przestrzeń na twórcze działanie w życiu
  • swobodnie wyrazić siebie w twórczy sposób, a przez to poznawać lepiej siebie, bardziej osadzić się w sobie, być bardziej uważną na siebie
  • doświadczyć siebie w roli twórcy, dzięki czemu wzmocni się Twoje poczucie sprawstwa i odpowiedzialności w życiu na co dzień
  • wsłuchać się w głos intuicji, a dzięki temu zyskać dostęp do swej wewnętrznej mądrości i znaleźć odpowiedzi w sobie
  • doświadczyć zasad tworzenia, które możesz wprowadzić w swój twórczy proces i w swoje życie
  • wzmocnić swoją pewność siebie, nabrać siły i odwagi do realizacji pomysłów, planów, marzeń
  • poznać twórczy sposób radzenia sobie z trudnościami, ze stresem
  • doświadczyć radości tworzenia

W słowach Innych, w innych słowach…

Vedic Art Kraków

Do wzięcia udziału w warsztatach Vedic Art skłoniła mnie chęć eksperymentowania  z własną twórczą mocą, jak również chęć poznania i zastosowania wedyjskich zasad w sztuce i w życiu. Na zajęciach nauczyłam się obcowania w ciszy z własną głębią i zaufania do własnej intuicji twórczej. Niezwykłe też doświadczanie synchroniczności w trakcie malowania. W Vedic Art wszystko staje się możliwe, każdy obraz staje się wewnętrznym przekazem o nas samych. Każdy obraz można też zmienić i ta zmiana utrwala się w rzeczywistości. A ponad to świetna zabawa kolorami, formą i możliwość zaczęcia obrazu jeszcze raz od początku. Każdy obraz stawał się podróżą otwartą, w której można było zmieniać kierunek, każda zmiana kierunku była jednocześnie wzbogacona wcześniejszą wiedzą. Na warsztatach wszystko było takie magiczne. To było niezwykłe doświadczenie, bardzo wiele mnie ono nauczyło. Cała przestrzeń była niezwykła i jestem bardzo wdzięczna za tyle ciepła, zaufania i dania tak dużej swobody do tworzenia. Bardzo podobała się mi praca w ciszy. Sam proces malowania stawał się medytacją. No i Ola cudowna, ciepła, łącząca w sobie wielką wrażliwość z wewnętrzną kobiecą mocą. Polecam warsztaty Vedic Art z Olą każdemu poszukiwaczowi wewnętrznych skarbów.
Dorota

Na warsztaty Vedic Art zdecydowałam się, ponieważ była we mnie ogromna chęć malowania, odkrycia czegoś nowego, swojej pasji. I odkryłam swoją wewnętrzną moc. Przekodowałam przekonania typu: nie da się, nie umiem, nie dam rady. Ta wewnętrzna podróż dała mi tyle energii i radości. Wiary we własne siły. Ogromne wyciszenie. Całkowite oderwanie od rzeczywistości. Czas spędzony na warsztatach u Oli pozwolił mi zapomnieć o obowiązkach i problemach. Byłam w innej przestrzeni. A to dzięki pełnemu zaangażowaniu Oli i pracy w kameralnym gronie. Warsztaty z Olą polecam wszystkim, którzy poszukują wewnętrznego spokoju, inspiracji. Vedic Art to nie tylko  malowanie, ale przede wszystkim poznanie samego siebie. Wsłuchanie się w wewnętrzny głos, dzięki któremu przychodzą nowe pomysły i rozwiązania.

Monika

vedic art krakow

BILET STANDARD

1300 zł

Cena zawiera bilet wstępu
na 4-dniowe warsztaty.

Przycisk przekieruje Cię na stronę sklepu.

BILET COMFORT

1650 zł 

Cena zawiera bilet wstępu oraz
potrzebny na warsztaty sprzęt.

Przycisk przekieruje Cię na stronę sklepu.

FAQ

Nie, żadne umiejętności malarskie nie są potrzebne. Warsztaty są dla osób, które ostatni raz trzymały pędzel w ręce będąc dzieckiem, jak i dla tych, którzy malują. Malowanie jest narzędziem naszej pracy, a wartość płynie z doświadczania procesu twórczego i 17 zasad Vedic Art.

Na warsztatach Vedic Art nie uczymy się techniki malowania w rozumieniu akademickim. To malowanie ekspresyjne, intuicyjne, z przestrzenią do eksperymentowania i eksplorowania możliwości wykorzystania narzędzi.

Przy zakupie Biletu Comfort podstawowy sprzęt zostanie zapewniony przeze mnie. Przy zakupie Biletu Standard sprzęt należy zapewnić sobie samemu. Zachęcam do samodzielnego skompletowania podobrazi, farb, pędzli, itd. ze względu na to, że przy wyborze narzędzi rozpoczyna się już proces twórczy – np. sama wiesz najlepiej, jakimi kolorami chciałabyś się otaczać. Zaangażowanie w skompletowanie sprzętu jest jak przygotowanie do podróży – decydując co zabierasz ze sobą wpływasz na swoje samopoczucie i jakość wyprawy. Jeśli masz wątpliwości, ja służę pomocą.

Kupując Bilet Standard zaopatrz się w:

– komplet farb, najlepiej w większych rozmiarach, np. 100ml – polecam farby akrylowe, a nie olejne, ponieważ szybciej schną – kolory dowolne

– 9 podkładów do malowania różnych rozmiarów; mogą to być podobrazia (czyli zagruntowane płótno naciągnięte na blejtramy), tablice malarskie (płyta pilśniowa z naklejonym zagruntowanym płótnem), panele malarskie (sprasowany papier z naklejonym zagruntowanym płótnem). Zasadniczo większość farb akrylowych daje możliwość malowania na płótnie, papierze, drewnie, metalu, tworzywach sztucznych, desce, kartonie, płytach wiórowych, itp. Ze względów praktycznych najbardziej polecam podobrazia – mają zagruntowane białe płótno i można je od razu powiesić na ścianie, bez potrzeby oprawiania ramami.

– pędzle, pojemnik na wodę, paleta, ołówek, papier, ubranie, które można pobrudzić

– wszelkiego rodzaju materiały, z których można wykonać faktury: koraliki, kamienie, piasek, ryż, brokat, gips, sznurek, guziki, piórka, muszle, klej, gazety – co przyjdzie Ci do głowy i będzie pod ręką

W razie wątpliwości lub problemów ze skompletowaniem sprzętu, odezwij się do mnie.

Warsztaty odbywają się w dwóch stopniach – I początkującym oraz II – kontynuacyjnym. Oba kursy trwają 4 dni (dwa weekendy: sobota i niedziela, godzina 10.00-18.00) lub 5 kolejnych dni w tygodniu. Każdy stopień trwa co najmniej 30 godzin. Warsztaty I i II stopnia odbywają się równolegle w tym samym czasie.

Na kursie początkującym poprowadzę Cię przez 17 zasad Vedic Art, których doświadczysz poprzez specjalnie przygotowane ćwiczenia wprowadzające w twórczy proces. Namalujesz około 9 obrazów, spontanicznie dobierając kolory, nadając kształty i faktury.

Kurs kontynuacyjny – to kurs dla osób, które zrealizowały warsztaty I stopnia. Veda oznacza w sanskrycie wiedza, jak również powtórzenie, pogłębienie, potwierdzenie (w rozumieniu przypomnienie, ugruntowanie). Kurs kontynuacyjny jest więc okazją do ponownego doświadczenia 17 zasad z pogłębiającymi dodatkami do każdej z nich. Podczas warsztatów II stopnia sama zdecydujesz, ile czasu chcesz poświęcić danej zasadzie.

Cały warsztat (kurs I i II stopnia) trwa 4 dni (dwa weekendy). W tym czasie doświadczamy wszystkich 17 zasad Vedic Art i nasz twórczy proces może się dopełnić. Jeśli chcesz wziąć udział w warsztacie, ale nie pasują Ci oba wskazane terminy, proszę, skontaktuj się ze mną.

Tak, jednocześnie konieczne jest przesłanie zgłoszenia na adres: arsproanima@gmail.com

Dane do przelewu:
16 1910 1048 2756 0000 4051 0001
ARS PRO ANIMA Aleksandra Wołoszyn
01-164 Warszawa
Tytuł przelewu: Vedic Art Warszawa – czerwiec

Kontakt